Pazar, Nisan 14, 2024
spot_imgspot_img
More

  Latest Posts

  Eski New York’tan Esinlenen Bir Tatil Kutlama Yemeği

  Çevrimiçi pazarın kurucusu Melissa Ventosa Martin Eski Taş Ticaretive kadın giyim serisinin tasarımcısı ve kurucusu Patricia Voto BiriGeçtiğimiz baharda ortak bir müşteri tarafından tanıştırılan ikili, anında bir akrabalık hissetti.

   

  Stilist, yaratıcı danışman ve eski dergi Ventosa Martin, “Ona hemen Instagram’dan DM gönderdim; çok profesyonel” dedi. üç yıllık perakende platformunda dünya çapındaki zanaatkarların el yapımı kıyafetlerini ve aksesuarlarını öne çıkaran bir editör. Kısa bir süre sonra, tasarımları kişiye özel olarak hazırlanan 35 yaşındaki Voto, 44 ​​yaşındaki Ventosa Martin’i New York’taki dairesine davet etti ve ilk ziyarette hem bir gece elbisesi işbirliği hem de daha uzun bir gece için bir plan yaptılar. -bir tatil kutlaması olarak ikiye katlanacak en iyi lansman partisi.

  Salı akşamı Voto’nun Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’ndaki evinde ve atölyesinde gerçekleştirilen etkinlik hakkında Ventosa Martin, “Büyük bir aile toplantısının sıcaklığını ve coşkusunu Gilded Age New York’un zarafetiyle birleştirerek aktarmak istedik” dedi. Bu amaçla, dekorasyon için başlangıç ​​noktası olarak kişisel yadigârları kullandılar: Voto’nun 1920’lerde terzi ve modellik yapan büyük büyükannesi Margaret Magdalena Gray’in kristal cam eşyaları ve kapları, Ventosa’dan miras kalan dantel masa örtüleri ve gümüş servis parçaları. Martin’in büyük teyzesi Marion. Juilliard’da okuyan ve çocukluğunda Ventosa Martin’i operaya götüren Marion, Old Stone Trade’in resmi olmayan ilham perisi olarak görev yaptı. akşam koleksiyonuBrooklyn merkezli Thinked Objects koleksiyonundan Sara Sakanaka imzalı el dikişli kimono elbisesi ve Manhattan erkek giyim markası J. Mueser imzalı smokin ceketinin yanı sıra Voto’nun katkısı olan siyah şönilden oluşuyor. opera ceketi ve omuzları açıkta kalan siyah bir yünlü keten kokteyl elbisesi. New York’ta hazır İtalyan kumaşlarından üretilen parçalarının tamamı özel dikim ve son derece sınırlı miktarlarda mevcut; yalnızca yedi elbiseye ve iki paltoya yetecek kadar kumaş var.

  Partiden önceki gece Ventosa Martin ve Voto gümüş ve demir çamaşırları cilalamak için toplandılar. Konuklar geldiğinde dramatik jelatin kalıplarının, meyve kulelerinin, bol keklerin, şampanya çiftlerinin ve ışıltılı gümüş punç kaselerinin büyülü dünyasına adım attılar. Her iki hostes de eski New York temasına uygun giyinmiş, Ventosa Martin kocasının büyük büyükannesine ait jet boncuklu 1920’lerden kalma siyah saten bir elbise giymiş ve Voto vintage bir kimono üst, Eski Taş Ticareti korsajı ve hacimli siyah çiçekli etek giymiş. kendi koleksiyonundan. Tasarımcı, “giyinmeye değer bir geceydi” dedi.

  Katılımcılar: Ev sahipleri, “Satın Almanız Gereken 5 Şey” bültenini yazan 39 yaşındaki stilist Becky Malinsky; Saks Fifth Avenue’nun moda ofisinden 24 yaşındaki Jalil Johnson; illüstratör Joana Avillez, 37; restoran işletmecisi ve şef Clare de Boer, 34; stilist Bailey Moon, 31; ve Ash otellerinin kreatif direktörü Xavier Donnelly (31).

  İçecekler: Downtown Brooklyn’deki Gage & Tollner restoranının kurucu ortağı olan barmen St. John Frizell, C. Cassis frenk üzümü likörüyle Kir Royale kokteyli yaptı ve Büyük Teyze Marion’un gümüş kepçesiyle tatil punçunu servis etti. İkincisi, brendi, rom, porto şarabı, maraschino likörü, köpüklü şarap ve basit narenciye şurubunun bir karışımıydı. Birasını Bundt tavasında yaptığı dev bir yüzen buz halkasıyla soğutan Frizell, “Bana göre Maraschino ona 19. yüzyıl tadı veriyor” dedi.

  Müzik: Nora Brown18 yaşındaki Yale öğrencisi ve banjo sanatçısı, etkinliğin ortasında 100 yıllık bir enstrüman ile babasının yaptığı bir enstrüman arasında dönüşümlü olarak dört geleneksel Appalachian şarkısından oluşan bir set seslendirdi. Hosteslerin Brown’u seçmesinin nedeninin, kendi markaları gibi müziğinin de miras zanaatını aktarma fikrine odaklandığını söylediler.

  Tablo: İç mimar Alexis Brown, masa örtüleri ve peçeteler için Décors Barbares ve Braquenié markalarının çiçek ve botanik desenli kumaşlarını kullandı ve ayrıca Ventosa Martin ve Voto’nun yadigâr parçalarını tamamlamak için bazı antika dantel nevresimler tasarladı. Çiçekçiler Claudia Codron ve Sarah Bacharach şakayık, düğünçiçeği, karanfil ve papağan lalelerinden oluşan aranjmanları sağladı. Ayrıca çelenk olarak kullanmak üzere kuzeyde çam, kutsal ve akçaağaç dalları topladılar.

  Yiyecek: Yemek stilisti Katya Ekimian’ın titrek, rengarenk jöleleri ve kızılcık, çilek ve nar kuleleri ana tatlı masasının en önemli parçalarıydı. Gage & Tollner’ın pasta şefi Caroline Schiff, pembe bezeler, şeker kaplı katmanlı kek ve alevli baba au rhum gibi diğer tatlıları sağladı. “Tatlılar çok aktarıcıdır” dedi. “Her şeyden önemlisi, sizi bir zamana ve mekana yerleştirebilir, anıları canlandırabilir veya nostaljik tatlarla belirli bir zaman dilimini çağrıştırabilirler.” Lezzetli bir ikram olarak, mutfak etkinlikleri ve havyar şirketi CY Kitchen’ın kurucusu Celine Yousefzadeh, mini frenk soğanlı bisküviler, taze krema ve patates cipsi eşliğinde bir kilo altın osetra havyarı sundu.

  Konuşma: Konuklar, giyinme fırsatından dolayı minnettar oldular. New York’ta türünün tek örneği olan yerlere kadar uzanan bir elbise giyen, arşiv moda koleksiyoncusu ve mücevher markası Isshi’nin kurucu ortağı 29 yaşındaki Jeauni Cassanova, “Cüppe giymek için her türlü bahaneyi kabul ederim” dedi. York merkezli tasarımcı Guvanch Agajumayev. “Demek istediğim, New York’un anlamı bu!”

  İki eğlenceli ipucu: Ventosa Martin, kayınvalidesinin ona önceden hazırlanmanın önemini öğrettiğine inanıyor. “Bir gün önce sofrayı kuran türden bir insana dönüştüm” dedi. Bu sırada misafirler evini doldururken Voto da akışa ayak uydurmaya çalışıyordu. “İnsanların eşyalarınızı nasıl ele aldığı konusunda takıntılı olmak kolaydır” dedi, “ama eğer biraz yaramazlık varsa bu iyi vakit geçirildiğinin bir işaretidir. Olur böyle şeyler.”

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.