Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_imgspot_img
More

  Latest Posts

  Epstein ve Hollywood

  [kanews-ad]

  Epstein ve Hollywood

  Toplumsal çöküş, elbette karmaşık ve çok boyutlu bir süreç ve tek bir olaya dayandırılamaz olsa da, Epstein’in cinsel suçları, güçlü ve etkili kişilerle olan ilişkileri ve suçlamaların detayları, toplumsal bir çöküşün bir ayağı olarak ilişkilendirilebilir. Bunun en önemli sebebi, Epstein’in davasının, zengin ve güçlü insanların yargı sisteminden ve toplumdan nasıl kaçabileceği veya korunabileceği konusundaki endişeleri artırmış olması.

  SİSTEM ADİL Mİ?

  Güvenin kaybı, sistemin adil işlemediği algısı ve elit sınıfın ayrıcalıklarının ortaya çıkması gibi faktörleri de içeren Epstein olayı, dünyaya ve insana dair tüm olumsuz endişeleri daha da derinleştirmiş bir isim olarak tarihimizin en kirli sayfalarında yer alacak kadar büyük. Geçmiş ve gelecek jenerasyonları çeşitli yönlerden etkileyebilecek genişlikte. Belgeler açıklandıkça da görülüyor ki sonuçları tahmin edilemez boyutlarda. Şu ana kadar açıklanan dava dosyalarında, aralarında Prens Andrew, eski ABD başkanları Bill Clinton ve Donald Trump, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, aktör Kevin Spacey, şarkıcı Michael Jackson, illüzyonist David Copperfield, avukat Alan Dershowitz ve eski New Mexico Valisi Bill Richardson gibi ünlü isimler yer almıştı.

  ARKADAŞSINIZ, BİLİYORUM

  #MeToo hareketinden sonra Epstein davası ile gündeme gelecek olası yeni isimlerin Hollywood içerisinde endişe yarattığı kesin. Bunun sinyalini, bana kalırsa 2020 Altın Küre Ödülleri töreninde “…Susun, arkadaşınız olduğunu biliyorum, ama umrumda değil” diyerek Ricky Gervais vermiş ve salon adeta buz kesmişti.

  Jeffrey Epstein’la bağlantılı yeni yayımlanan bu yasal belgelerde aralarında Cate Blanchett, Leonardo DiCaprio ve Cameron Diaz’ın da bulunduğu çok sayıda film yıldızının adının geçtiğini haber kaynaklarında sizler de okumuşsunuzdur. Ancak belgedeki ilgili bölüme bakınca anlaşılıyor ki, bu isimler, bir tanığın bu ünlülerle karşılaştığını inkâr ettiği bir bölümde yalnızca birer kez geçiyor.

  Örneğin, Blanchett ve DiCaprio’nun isimleri, tanığın kendileriyle tanıştığını iddia eden sahte basın raporuna atıfta bulunarak bir tanık ifadesinde geçiyordu. Zaten oyuncular da, Epstein ile herhangi bir kişisel ilişkiyi reddetti. Bu bölümde adı geçen diğer Hollywood yıldızları arasında Kevin Spacey, Bruce Willis ve George Lucas yer alıyor. İngiliz aktör Ralph Fiennes’e ait 4 telefon numarası, Mick Jagger’a ait 2 telefon numarası ve Alec Baldwin’e ait telefon numaraları ve mail adresleri de rehberde yer alıyor.

  Ünlü top model Naomi Campbell’ın da Londra adresi ve telefonu Jeffrey Epstein’in rehberinden çıkmış ve zaten Campbell, “Jeffrey Epstein’i tanıyordum” açıklamasını yapmıştı. Epstein’in kurbanlarından davacı Virginia Giuffre’nin, istismara uğrarken bu anlara Campbell’in de tanık olduğunu belirttiği bilgisi de ortada duruyor. Epstein’a ait uçağın uçuş kayıtlarında ABD eski başkanı Bill Clinton’ın isminin tam 12 kez geçiyor oluşu ve davacı Virginia Giuffre’nın iddiasına göre Clinton’ın, Epstein’in pedofili adası olarak tanımlanan Little St. James adasını da birkaç kez ziyaret etmiş olduğu ifadesi ise hâlâ tüyleri diken diken ediyor.

  Konuya hâkim olmak ve davanın dehşet boyutlarını bilmek istiyorsanız “Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin” isimli Netflix belgeselini izlemenizi tavsiye ederim. Epstein’in davacıları, birinci ağızdan aktardıkları dehşet verici açıklamalarıyla, yönetmen Lisa Bryant’ın dört bölümden oluşan bu belgesel dizisinin başlıca anlatıcıları. Bu mağdur kadınların, Amerikan hukuk sisteminin bir sonraki nesli susturmasını engellemeyi amaçladıklarını görüyor ve onları destekliyoruz.

   

  [kanews-ad]

  Sponsorlu Linkler
  [kanews-ad]

  [kanews-ad]

  Seramik Ürünler Satış Sitesi

  [ad_2]

  [ad_1]

  #Epstein #Hollywood

  Source link

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.